Bakımlı tırnaklar, bir kadının güzelliğinin tamamlayıcı ve önemli unsurlarından biri olarak öne çıkar. Bakımlı tırnaklar, bakımlı ellere ve devamını tamamlayan makyaj ve kombinler sayesinde, bütünsel bir moda ikonu haline gelebilmeniz işten bile değildir. Herkesin yüz tipine uygun makyaj ve vücut tipine uygun kıyafet seçimi yapılması gerektiği gibi, el ve vücut tipinin yanı sıra tarzına uygun tırnak şekilleri vardır. Tırnaklarınızın sahip olduğu şekillerin, tarzınızı en iyi şekilde yansıtması gerektiği gibi, aynı zamanda el ve vücut tipinizle birlikte, makyaj tarzınızla da uyumlu olması gerekir. Bunu sağlamak zor gibi görünse de, ilk etapta harcayacağınız efordan sonra, sadece bakım için kısa süreli zaman ayırmanız yeterli olacaktır.

Size uygun tırnak şekilleri seçimi nasıl olmalı?

Tırnak şekillerinin klasik türleri Badem, kare, yuvarlak, oval, kare oval, stiletto ve balerin olarak tanımlanır. Bunun dışında küt tırnak, yuvarlak oval, sivri gibi tırnak şekilleri de bulunuyor. Ancak bunların çok dışına çıkan çeşitli şekillerde var. Ancak bu çeşitler genelde aykırı olarak kabul ediliyor ve uygulama zorluğu nedeniyle de az kişi tarafından kullanılıyor. Aslında en klasik olan şekiller küt ve yuvarlak olan şekillerdi. Son yıllarda uygulama tekniklerinde yaşanan gelişmeler ve daha özel görünümler elde etmek için diğer şekillerde klasik haline dönüştüler.

Bununla birlikte sağlık uzmanlarının da en sağlıklı yöntem olarak ilan ettikleri şeklin, yuvarlak tırnak şekli olduğunun altını çizmek gerekiyor. Diğer tırnak şekilleri arasından, stilinize en uygun ve aynı zamanda makyaj tarzınıza da uyumlu şekli seçmeniz, en başarılı sonuçları elde etmenizi sağlayacaktır. Aslında makyaj ve tırnak süslemesi gibi, bu konuda da seçimlerinizde tamamen diğer unsurlarında etki de bulunduğu ancak sizin zevkiniz ve hayal gücünüzden oluşan bir sınır bulunuyor. Yine de tarzınızı en iyi şekilde yansıtmanız gerektiğini unutmamalı ve makyajla birlikte giyim stilinize aykırı tırnak şekillerini tercih etmemelisiniz. Tırnaklarınıza istediğiniz şekli verebilmek için profesyonel yardım alabileceğiniz gibi, birkaç çeşit manikür malzemesi edinerek, kendinizde istediğiniz tırnak şeklini biraz sabırla oluşturabilirsiniz. Bir defa tırnaklarınızı doğru şekle soktuğunuzda, aralıklarla kısa bakımlar uygulamanız şeklini kolaylıkla korumanızı sağlayacaktır.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir