Örneklerinin göz alıcılığı fark edildikçe daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanan tırnak desenleri ya da nail art, bir tür sanat icrası anlamına gelen uygulama tekniklerine sahip. Farklı ojelerin çeşitli desenler şeklinde üst üste uygulanmasıyla elde edilen çeşitli şekillerin her biri, bir ressamın elinden çıkmış resimler olabiliyorlar. Doğru teknikler kullanılarak yaratıcı pek çok fikir ortaya çıkarılabiliyor ve rengarenk tırnaklara sahip olabiliyorsunuz. Basit birkaç parça eşyanın kullanılması ve çeşitli renkteki ojelere başvurarak, sınırsız bir yaratıcılık ortaya konabiliyor.

Nasıl Desenli Tırnaklara Sahip Olabilirim?

Farklı ve benzersiz tırnak desenleri oluşturmanın ilk şartı, doğru renk oje seçimleri yapmakla başlıyor. Bazen zıt renklerin bir arada kullanılması, bazen uyumlu renklerin bir arada kullanılması doğru sonuca ulaştırıyor. Bunun yanında elbette elbise kombinlerinizle tırnak desenlerinizin birbirleriyle uyumlu olması da diğer önemli etkendir.

Şeffaf yara bantları diğer adıyla flasterler, bu konuda ki önemli yardımcılarınızdan biri oluyor. İstediğiniz zemin rengini tırnaklarınıza uygulayıp kuruttuktan sonra, istediğiniz şekli verdiğiniz flasterleri tırnaklarınıza yapıştırıp, yine istediğiniz ikinci rengi tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bu yöntemle dilerseniz her biri birbirinin aynı veya farklı tırnaklara sahip olabilir, 3-4 kat farklı renk ve şekil uygulamasını kolayca yapabilirsiniz.

Tırnak desenleri arasında art model olarak bilinen, beyaz oje üzerine uygulanan matbaa harfleri, sıklıkla başvurulan ve son derece güzel görünümlü bir teknik. Uygulaması zormuş gibi görünen bu teknik aslında son derece basit bir şekilde yapılabiliyor. Gazete veya dergilerden tırnaklarınızın ölçülerini biraz aşan bir şekilde kestiğiniz parçaları bir kenarda biriktirin. Tercihen beyaz veya açık renk ojeyi tırnaklarınıza uygulayın. Tamamen kuruduktan sonra, uygulama yapacağınız tırnağın üzerine birer birer kolonya dökün. Kolonyanın üzerine kestiğiniz gazete parçalarını harflerin üzerine gelmesini istediğiniz şekilde tırnağınıza yapıştırın. Kısa bir süre bekledikten sonra gazete kağıdını çıkardığınızda, kitap harflerinden oluşan deseniniz harika bir şekilde tırnağınıza yerleşmiş olacak. Abartarak vermek istediğiniz mesajları tırnaklarınıza geçirebilirsiniz bile. Tırnaklara desen kazandırmak konusunda ki tüm tekniklerde olduğu gibi, bu teknik de de sınır tamamen sizin hayal gücünüze dayalıdır.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir