Renk değiştiren oje türü sayesinde farklı renkler için sürekli oje yenileme zorunluluğundan kurtulmak mümkün olur. Her kadın için stillerinde ve dış görünümlerinde tırnak bakımı en önemli konulardan birisidir. Tırnak bakımı denilince sadece tırnakların kesilmesi, törpülenmesi gibi eylemlerle sınırlı kalınmamalıdır. Aksine bundan çok daha geniş bir yelpazeyi kapsamına alır. Bunun başında da ojeler gelir. Çünkü tırnak bakımı demek tırnakların sağlığını korumak ve aynı zamanda da estetik bir görünüme sahip olmasını sağlamaktır. İşte bu noktada ojeler sayesinde hem estetik hem de özgün bir görünüm tırnaklar için oluşturulabilir. Farklı renklerde oje çeşitleriyle özgün bir görünüm elde edilirken son zamanlarda kadınlara daha özel bir deneyim sunuluyor.

Isıya göre renk değiştiren oje

Modern çağda kozmetik alanında son derece işlevsel ürünler, kişisel bakımda çok önemli avantajlar sağlıyor. Isıya göre renk değiştiren oje çeşitleri ile birlikte artık kadınların tek bir renge bağlı kalma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Farklı renkte bir oje istediği zaman tümden ojeyi çıkartıp, yerine farklı renkteki yenisini sürmek gibi meşakkatli uğraşılar bu oje türüyle sona eriyor. Standart bir oje görünümüne sahip olan bu sihirli ojeler, ısıyla tepkimeye girerek, farklı renk tonunu alıyor. Bu şekilde sadece tek bir sefer sürülen ojeyi ısıya maruz bırakarak, farklı bir renk tonuna kavuşmasını sağlayabilmek mümkün oluyor.

Isıyla tepkimeye girerek, renk değiştiren oje çeşitleri standart bir oje görünümüne sahiptir. Olağan farklı renklerdeki ojelermiş gibi bir görünüme sahip olan bu sihirli ojeler, son dönemlerde tüm dünyada kozmetik ve kişisel bakım sektörünün en popüler trendleri arasında yer alıyor. Standart bir oje gibi olduğundan uygulaması açısından da herhangi ek bir işlem gerekmiyor. Tıpkı standart bir ojede olduğu gibi fırçası yardımıyla istediğiniz el ve ayak tırnaklarınıza kolayca uygulamanız yeterlidir. Olağan kuruma süresinin sonrasında dilediğiniz zaman ısıya maruz bırakarak, renginin değişmesini sağlayabilirsiniz.

Suda renk değişen oje

Tırnağınızda kendiliğinden renk değiştirebilme özelliğine sahip olan renk değiştiren ojeler, termal ojeler olarak da belirtiliyor. Bu ojeler sıcak veya soğuk su içerisine sokulduğunda tepkimeye girerek, farklı renk tonlarına bürünüyor. Böylelikle sadece tek bir ojeyi sürerek, istediğiniz zaman suyla temasını sağlayarak farklı bir renge bürünmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle tırnaklarınızda sadece tek bir rengin sınırlaması içerisinde kalmak mecburiyetinde olmadan son derece etkileyici bir görselliği tırnaklarınız için oluşturabilirsiniz. Suda renk değiştiren oje sayesinde sıcak suya soktuğunuzda farklı, soğuk suya soktuğunuzda ise farklı bir renk tonunu alabilirsiniz.

Ojeyi sürdüğünüz tırnağınızı/tırnaklarınızı suya soktuğunuz anda suyun sıcaklık derecesine göre farklı renge bürünür. Bu şekilde oldukça pratik bir uygulaması da bulunan suda renk değiştiren oje modelleri zengin renk yelpazesiyle de özgür seçim imkanı sunuyor. Yani tırnağınıza sürdüğünüzdeki standart rengi ve yanı sıra sıcak ve soğuk suya soktuğunuzda tepkimeye girerek alacağını rengi de bilmeniz mümkün oluyor. Böylelikle her bir ortam ve her bir kıyafet için bu 3 farklı tondaki rengi tırnağınızda oluşturabilmek için ayrı ayrı oje sürmek mecburiyetinde kalmıyorsunuz.

Güneşte renk değiştiren oje

Renklerin oyununu stilinizde özgünlük ve sıradışılık olarak değerlendirmek istiyorsanız renk değiştiren oje türleri tam size göre. Üstelik hiçbir şekilde ekstra bir müdahalede bulunmanıza gerek olmadan bile renk değiştirebilme kabiliyetine sahip olan oje modelleri bulunuyor. “Day Light” olarak da bilinen gün ışığında renk değiştirebilme özelliğine sahip ojeler sayesinde iç mekanda farklı dış mekanda farklı bir ojeye sahip olabilirsiniz.

Güneşte renk değiştiren ojeler, iki renkli oje olarak da biliniyor. Gölgede veya iç mekanda farklı renk, gün ışında yani güneş altında farklı renk olan bu iki renkli ojelerle stilinize dinamik bir görsellik kazandırabilirsiniz. Kalıcı yapısı ve kesinlikle zararlı bileşen içermemesi ile her zaman güvenle kullanabilirsiniz. Işığa göre renk değiştiren ojelerde farlı renk alternatifleri bulunuyor. Yani iç mekanda/gölgede ve yanı sıra güneş altında/gün ışığında istediğiniz renk tonlarını yakalayabilecek bir renk değiştiren oje uygulayabilmeniz mümkündür. Bu şekilde tercih ettiğiniz kıyafetlerin, cilt tonunuzun ve tabii ki tercihlerinizin doğrultusunda tırnaklarınızdaki ojelerinizin de en uygun tonlarda olmasını hiçbir ekstra uğraş vermek zorunda kalmadan sağlayabilmeniz mümkündür.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir