Özel malzemelerden yapılan protez tırnaklar şık ve uzun süreli bir kullanıma sahip oldukları için kadınlar arasında oldukça popülerdir. Protez tırnak çeşitleri genellikle protez tırnak konusunda uzman olan güzellik merkezleri tarafından yapılır. Fakat son zamanlarda bazı kuaförlerde de protez tırnak yapmaya başlamışlardır.

Protez tırnaklar nerede yapılıyor ise yenilenme zamanlarında da değişim işlemleri aynı yerde yapılmalıdır. Çünkü protez tırnak yapım aşamasında kullanılan özel karışımlar ve malzemeler yine özel ekipmanlar ile temizlenip çıkartılır.

Protez tırnakların nerede yapıldıklarının önemli olması gibi, takma tırnak nasıl takılır sorusu da önem teşkil eder. Protez tırnaklar her şekilde takma oldukları için doğal tırnakların protez tırnaklar altında hava alması gerekir. Aynı zamanda sağlıklı bir kullanım için tırnak yüzeyinin zarar görmemesi de önemlidir. Bu nedenle protez tırnaklar mutlaka bu konuda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Güzellik merkezlerine protez tırnak yaptırmak için gittiğiniz zaman ilk olarak tırnaklarınızın ölçüsü alınır. Tırnak ölçüsü takma tırnakları sıra ile tırnaklarınız üzerinde deneyerek de bulunabilir. Tırnak yapınıza en uygun olan protez tırnak seçilir. Seçim yapıldıktan sonra özel bir yapışkan ile takma tırnaklar doğal tırnakların üzerine yerleştirilir.  

Kozmetik marketlerde satılan takma tırnaklarda vardır. Eğer evde kendiniz takma tırnak takmak istiyorsanız, takma tırnak kiti ile başlayabilirsiniz. Bu kitlerin içinden bir çok boyutta takma tırnak çıkacaktır. Kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Daha sonra ise kitin içinde bulunan yapıştırıcı ile takma tırnakları tırnak yüzeyine yerleştirip biraz bekleyin. Takma tırnakları tırnak yüzeyine sabitlemek için kullanılan yapıştırıcılar tırnaklara özel olarak üretilmişlerdir. Kesinlikle zararsızdırlar. Kozmetik marketten aldığınız kitin içindeki yapıştırıcı zayıf geliyor ve tırnaklar tutmuyor ise ayrı olarak satılan tırnak yapıştırıcılarını tercih edebilirsiniz.

Takma tırnaklar yapıştırıcı ile tırnak yüzeyine oturtulduktan sonra baskı uygulanarak birkaç dakika beklenmelidir. Bu aşamada tırnaklarınızın başlangıç noktasına daha çok baskı uygulamanız gerekir. En iyi şekilde yapışan bir takma tırnak, tıpkı doğal tırnaklarınız gibi görünecektir. Aynı zamanda bu şekilde daha sağlam olmaları sağlanır.

Takma tırnakların sade ojeli ya da süslemeli seçenekleri de mevcuttur.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir