Protez tırnaklar kullanan kişinin tırnaklarının ne kadar süre ile uzadığına bağlı olarak değişebilir. Alt kısımdaki tırnakların uzaması ile doğal tırnaklar ve protez tırnaklar arasında boşluk olmaya başlayacaktır. Bu çirkin görünümü kapatabilmek için protez tırnakların yenilenmesi ya da boşluğun kapatılması gerekir.

Protez tırnakların en az iki hafta en fazla ise bir ay olmak koşulu ile kullanılmalıdır. Fakat istenirse bu süre üç aya kadar da çıkartılabilir. Üç ayın sonunda ise mutlaka protez tırnaklar yenilenmelidir. Bu süre içerisinde istenilen bir zamanda değişim işlemi gerçekleştirilebilir. Daha uzun bir süre protez tırnak kullanıldığı zaman doğal tırnakların yüzeyinde aşınmalar görülebilir ve soyulmalar meydana gelebilir.

Tırnaklar uzadığı için çirkin bir görüntü oluşabilir. Bu sorunun önüne geçebilmek adına gerçek tırnakları özel olarak üretilmiş olan jel ile kaplayarak protez tırnak kullanımına rahatlıkla devam edilebilinir.

Bu konuda önemli olan bir başka nokta da, protez tırnak ne kadar kalıcı ya da protez tırnak ne kadar süre kullanılır sorusudur. Dikkat edilmesi hususlar ve alınması gereken önlemler vardır.

Öncelikle protez tırnak kullanırken, tırnaklarınızın kimyasal maddeler ile temas etmesinden kaçınmalısınız. Hatta ojeleri çıkarmak için kullandığınız temizleyicide bile aseton olmamalı. Asetonsuz oje çıkarıcı kullanmalısınız. Şampuan haricinde günlük hayatınızda sıklıkla kullandığınız diğer kimyasal maddeler protez tırnaklara zarar verir ve bozulmalarına neden olur. Bu nedenle bu maddeler ile işlem yaparken eldiven giymelisiniz.

Protez tırnakları uzun bir süre kullanma planınız var ise;

Bakımlarını düzenli olarak yaptırmalısınız. Çünkü tırnaklar altlarında bulunan kan damarlarından beslenmektedirler. Daha sağlıklı ve uzun bir kullanım sağlamak için protez tırnak bakımı çok önemlidir.

Protez tırnaklar yapılmaya başlandıkları ilk günden itibaren dayanıklı ve  sağlam yapılarını muhafaza ederler. Protez tırnak ne kadar süre kullanılır diye merak edenler, protez tırnaklar doğal tırnaklardan iki kat kalın oldukları için bu orantıda dışarıdan gelebilecek herhangi bir olumsuz etmene karşı daha güçlüdürler. Küçük hasarlar sonucu kırılma olasılıkları yoktur. Protez tırnakların kırılması için çok sert ve kuvvetli darbe almış olmaları gerekmektedir. Kırılma, bozulma ya da herhangi bir olası durum karşısında protez tırnakların onarım işlemleri gerçekleştirilebilir.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir