Maksimum kullanım süresi dört hafta olan protez tırnaklar herhangi bir kırılma ya da bozulma olmadığı sürece kullanım sonrası istenildiği zaman çıkarılabilirler.  Protez tırnakların yapıldıkları yerlerde ya da protez tırnak konusunda deneyimine güvendiğiniz kuaförler ya da güzellik merkezlerinde de çıkarttırmak mümkündür. Bilgisi dahilinde olmayan kişiler tarafından protez tırnakların çıkartılması tırnaklar için zararlı olabilir. Protez tırnaklar özel karışım sıvılarla temizlenip çıkartıldıkları için protez tırnak konusunda uzman bir yerde bu işlemi yaptırmanız daha faydalı olacaktır.

Kırılma ya da bozulma söz konusu değil, fakat siz yine de kısa süre önce yaptırdığınız protez tırnaktan kurtulmak istiyorsunuz. Takma tırnak nasıl çıkarılır sorusunun yanıtını muhakkak ki yine uzmanlarda bulacaksınız. Takma tırnak uygulamasını yaptırdığınız yer ile görüşerek çıkarttırabilirsiniz. Bu merkezler takma tırnak yaparken kullandıkları ekipmanların muadillerini kullanarak çok basit ve zahmetsiz bir şekilde protez tırnakları çıkartacaklardır.

Protez tırnakları kesinlikle evde kendi başınıza çıkartmamalısınız. Bu tırnakların yapım aşamasında kullanılan akrilik, jel ve özel karışım sıvılar, siz protez tırnağı çıkartmaya çalıştıkça kendi tırnağınıza zarar vereceklerdir. Bunun sonucunda tırnaklar soyulabilir ve zayıflayabilirler. Hatta uzun süreli ve kalıcı sorunlara yol açılabilir. Bu gibi olumsuz etmenler ile karşılaşmamak için protez tırnakları uzman bir kişinin çıkartması önerilmektedir.

Protez tırnakların çıkartılma işleminden sonra doğal tırnaklarınızın üzerinde çok hafif olacak şekilde bir incelme meydana gelebilir. Fakat bu incelme uzun süreli ya da kalıcı değildir. Tırnaklarınız kısa süre sonra eski haline döneceklerdir.

Protez tırnaklar çıkartıldıktan sonra doğal tırnaklar törpülenmelidir. Bu konuda tırnak nasıl törpülenir sorusunun yanıtını veriyoruz. Tırnaklar öncelikle ılık bir suyun içerisinde 5 dakika kadar bekletilmelidirler. Bu işlem tırnakları yumuşatacağı için törpüleme sırasında kırılma ya da aşınma söz konusu olmayacaktır. Parmaklarınızı kuruladıktan sonra parmak şeklinize göre tırnaklarınızı ortadan başlayarak köşelere doğrı olacak şekilde, hızlı fakat yumuşak dokunuşlar ile törpüleyebilirsiniz.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir