Modern zamanda tırnaklar artık klasik ve standart görselliğinden sıyrılarak, daha özel ve daha dikkat çekici bir görünüme kavuşuyor. Farklı tarzlara ve farklı trendlere hitap edecek birbirinden farklı tırnak manikür uygulamaları bulunuyor. Tırnaklara farklı şekiller vererek, dış görünümü çok daha özel ve çok daha etkileyici biçimde vurgulanabiliyor. Güzel ve etkileyici tırnaklara sahip olmak isteyenler için son zamanların en popüler trendi oval tırnak uygulamaları oluyor. Son zamanların en popüler tırnak manikür modellerinin başında gelen oval tırnaklar, her tırnak şekilleriyle uyumlu olması ile de dikkat çekiyor. Bu nedenle her yaş grubundan bayanın en fazla tercih ettiği manikür modeli konumunda bulunuyor.

Oval Tırnak Yapılışı

Tüm tırnak modellerinde olduğu gibi oval tırnak modellerinde de muhakkak doğru ve titiz bir manikür uygulamasının gerçekleştirilmesi gerekir. Tırnakların oval bir forma sahip olmasını sağlayacak şekilde hassas bir törpüleme gerçekleştirilmesi gerekir. Tırnakların uç kısımlarının oval bir kesime sahip olmasını sağlamak için mutlaka biraz uzun olması gerekiyor. Bununla birlikte mutlaka orta kısımlarının kenarlara göre daha uzun olmasına dikkat edilmesi gerekir. Tırnağın orta/uç kısmı uzun kalacak şekilde hem sağ hem de sol kenarlarına doğru törpüleme gerçekleştirilmesi gerekir. Ancak kenarlar ile tırnağın uç kısmı arasında keski bir hat oluşmaması için törpüleme uygulamalarının mutlaka ovallik sağlayacak biçimde yapılmasına dikkat edilmelidir.

Bu işlem ile son derece pratik bir şekilde tüm tırnakların oval tırnak modeline büründürülebilmesi mümkün olur. Bu noktada tüm tırnaklarda uç kısımların eşit boyutlara sahip olması daha bütünleyici ve daha iyi bir görüntü ortaya çıkartacaktır. Bu yüzden parmakların boyları da dikkat alınarak, tüm tırnakların aynı boyutlarda olmasına dikkat edilmelidir. Bu noktada aynı hizada olmasından ziyade tırnakların uç kısımlarına kadar olan boyutlarının eşit olmasına dikkat edilmelidir. Zira her tırnağın bulunduğu parmağın boyutları birbirinden farklıdır. Bu farklılıklar sebebi ile tırnaklardaki tüm oval tırnak modelinin aynı hizada olması söz konusu olmaz. Güzellik ve bakım uzmanlarının önerileri genellikle “Nude renk” olarak isimlendirilen tonlardaki ojelerden yana oluyor.

Etiketler:
Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir