Bakımlı tırnaklara sahip olabilmek için en önemli konu, ojeyi doğru bir şekilde uygulamaktır. Koyu veya açık ya da farklı şekillere sahip oje sürme konusundaki en büyük sorun, taşırmak olarak karşımıza çıkar. Taşırmadan oje sürmek için birkaç basit kurala uymanız aslında yeterlidir. Oje sürmek için ilk önce doğru bir yer seçimi yapmanız önemlidir. Fazla sıcak veya rüzgar alan bir yer oje sürmek için yanlış alanlardır. Serin ve kuru havaya sahip ve aynı zamanda iyi aydınlanan bir alanda ojenizi sürmeniz, işinizi kolaylaştıracak bir püf noktasıdır. Tırnaklarınızın üzerini sünger törpüler ve kenarlarını da törpüler ile düzeltmeniz, ojelerinizin daha iyi görünmesini sağlayacaktır.

Bu aşamadan sonra mutlaka önce baz oje uygulamanız gereklidir. Baz oje hem ojenizin daha iyi görünmesini sağlayacak ve hem de tırnaklarınızın sağlığını korumanıza yardımcı olacak. Oje sürme işlemine ortadan başlamanız ve ne az ne de çok oje almadan, yeterli miktarda ojeyi fırçaya oje almanız gerekir. Tek hamlede ve dipten başlayarak uygulamanız, orta ve yanlar olmak üzere 3 defada tüm tırnağa oje sürmeniz gerekiyor. Sakin olmayı ve taşıracağım endişesi yaşamayı unutmanızda oje sürme konusunda önemli bir diğer püf noktasıdır. İlk uygulama sonrasında ikinci kat uygulanacaksa aynı yöntemi tekrar etmeniz yeterlidir.

French oje nasıl sürülür?

Fransız manikürü olarak da bilinen French oje, gerekli malzeme ve biraz vakit ayırarak kolayca evde yapabileceğiniz bir manikürdür. French oje uygulaması için öncelikle tırnaklarınızın eşit uzunlukta olmasını sağlamanız gerekiyor. Bunun için önce tırnaklarınızı kesin ve gerekli törpüleme işlemiyle istediğiniz şekli verin. Birkaç dakika sıcak suya ellerinizi batırın ve sonrasında tırnak etlerinizi geriye doğru alarak, uygun bir makasla bunları kesin. Ardından katikül yağıyla tırnaklarınızı yağlamayı unutmayın.

Bu aşamadan sonra baz oje veya cila sürerek tırnaklarınızın kurumasını bekleyin. Son olarak satılan french bantları ya da French şekilde tırnaklarınızın ucuna oje sürme uygulaması yapmanızı sağlayacak kendi hazırladığınız bantlerı tırnaklarınızın uç kısmı açık kalacak şekilde yapıştırın. Tek hamleyle kolayca taşırmadan oje sürme işleminizi tamamlayın, Kıs bir kuruma süresi sonunda bantları çıkardığınızda, Fransız manikürü uygulamasını tamamlamış olacaksınız.

Mat oje nasıl sürülür?

Mat ojeler yoğun kıvamları nedeniyle doğru bir teknikle sürülmesi gereken ojelerdir. Basit birkaç kurala uyarsanız, mat oje sürme uygulamasını başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Taşırma ihtimalinize karşılık, oje sürmeden önce tırnaklarınızın çevresini kremlemeniz iyi bir yöntemdir. Bu sayede taşarsa kolayca taşan kısmı temizleyebilirsiniz. Mat oje uygulamadan önce mutlaka parlatıcı bir oje sürmeniz önemlidir. Bunu yaparsanız mat ojeniz daha dolgun ve pastel bir görünüm oluşturacaktır. Mat oje sürerken French oje uygulamasına göre daha farklı bir şekilde hareket etmeniz gerekecek. Fırçanızı hiç temizlemeyin ya da sıyırmayın, bu sayede daha dolgun bir sürüm işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ojenizi sürmeden önce makul oranda çalkalayın ve ellerinizin içerisinde şişeyi ısıtmayı unutmayın.

Kısa tırnağa oje nasıl sürülür?

Kısa tırnaklar kadınların en büyük sorunlarından biridir. Kısa tırnaklar tırnaklarınızın ve ellerinizin bakımsızmış gibi görünmesine yol açabilir. Ancak küçük bir hileyle kısa tırnakları daha uzun göstermek ve aynı zamanda iyi bir görsellik yakalamak mümkündür. Bu yöntemde iki farklı oje kullanmanız gerekiyor. Ten renginize uyum nude bir oje rengi belirleyerek oje sürme işlemine başlayabilirsiniz. Tırnaklarınızın aynı uzunlukta ve şekilde olmasını sağlamanız, gerekli manikür işlemlerinizi yapmanız gerekiyor. Ardından tırnaklarınızı ve çevresini kremleyerek, taşmalar konusunda bir ön önleme başvurabilirsiniz.

Sonrasında bir baz oje sürerek tırnaklarınızı dinlendirin. Sonra ten renginize uyumlu olarak seçtiğiniz nude oje sürme işlemini uygulayarak kuruması için dinlendirin. Son olarak seçtiğiniz pastel veya özel renkteki ojeyi, dikkatli bir şekilde tırnaklarınızın kenar kısımlarında çok küçük, milim boşluk kalacak şekilde tırnaklarınıza uygulayın. Bu sayede kenarda kalan nude oje dışarıdan aslında ten renginizmiş gibi görünecek ve uzun tırnaklarınız varmış algısı oluşturacaktır.

Siyah oje nasıl sürülür?

Siyah oje sürme, diğer ojelere taşırma riski ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmayı gerektirir. İddialı bir oje rengi olan siyah oje sürerken, birkaç basit kurala dikkat edilmesi gerekiyor. Bunların başında ojeyi ellerin arasında bir süre ısıtmak ve yoğun bir çalkalama sonrası uygulamaya başlamak geliyor. Mutlaka alt kısma bir dolgu oluşturacak cila veya baz oje sürmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede siyah oje daha kolay bir şekilde tırnaklarınıza tutunacaktır. Uygulama sırasında fırçanıza yeterli ve dolgun miktarda oje almalı ve uygulama sırasında fırçanızı sıyırarak temizlememelisiniz. Uygulama öncesi tırnaklarınızın çevresi ve tırnaklarınızı kremleyerek, oluşabilecek taşmaları kolayca temizlemenizi sağlayabilirsiniz.

Beyaz oje nasıl sürülür?

Beyaz gibi açık renk ojelerin canlı ve dolgun bir görünüm kazanması için, uygulamadan önce mutlaka bir baz oje sürme işlemi veya cila sürmeniz önemlidir. Tırnaklarınız ve çevresini kremlemeniz, taşmaların oluşturacağı bozuk görünü kolayca alt etmenizi sağlayan bir püf noktası. Kremli olan tırnak çevrenizden, taşan kısımları kolayca temizleyebilirsiniz. Tek seferde ortadan başlayarak sağ ve sol olmak üzere, üç hamlede sürüş işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Gerekli gördüğünüzde aynı şekilde ikinci katı uygulayabilirsiniz.

Glitter oje nasıl sürülür?

Glitter oje veya diğer adıyla simli ojeler, çok hoş bir görünüme sebep olsalar da, en zor sürülen ojeler arasındadır. Canlı ve dolgun bir görüntü oluşturmak için, çoğunlukla kat kat oje sürme işlemine başvuranlar çok sayıda. Ancak Glitter ojenin, aynen French oje gibi çok basit bir uygulama yöntemi bulunuyor. Bu yöntemle harika simli tırnaklar elde edebilirsiniz. Öncelikle tırnak bakımı yapmalı, tırnaklarınızın üzeri ve kenarlarını kremlemelisiniz. Ardından önce baz oje uygulamasını yapmalı ve seçtiğiniz zemin rengi ojenin uygulamasını gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu aşamadan sonra tırnaklarınız kapsayacak büyüklükte bir sünger bularak, glitter ojeyi tırnağınıza değil yoğun bir şekilde olmak üzere süngere sürmeniz gerekiyor. Kurumadan hızlı bir şekilde tırnaklarınıza kolayca uygulayabilir ve istediğiniz yoğunlukta simli tırnaklar elde edebilirsiniz. Çeşitli şekillerdeki bantlar kullanarak tırnaklarınızda ciddi bir nail art uygulamasını glitter ojeler aracılığıyla sağlayabilirsiniz.

Taşırmadan oje nasıl sürülür?

Taşırmadan oje sürme için ön koşul, fırçanın üzerine fazla veya az olmayan, makul miktarda oje almaktır. Bantlar yardımıyla taşmaları önleyebileceğiniz gibi, aynı zamanda önceden tırnaklarınızın üzeri ve çevresini kremleyerek, taşmaları daha kolay ve pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Sakin ve sabırlı bir uygulamayla birlikte, çok sıcak olmayan bir atmosfer seçimi, ojenin yayılmasını engelleyerek taşmaların oluşmaması konusunda yardımcınız olacak bir yöntemdir.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir