Tırnakların artık klasik şekilde ojeyle kaplamasından sıkılan kadınların oluşturduğu bir trend olan Nail art, hızlı bir şekilde dünya genelinde benimsendi. Tırnakların üzerine bir tür sanat icra etmeyi sağlayan desenler uygulanması, çok renkli ve aynı zamanda sınırları hayal gücüne dayanan desenlere sahip olunmasını sağlıyor. Ülkemizde de büyük ilgi gören Nail art ya da tırnak desenleri, aslında basit bazı teknikleri kullanarak son derece etkili sonuçlar alınabilecek bir uygulama türüdür. Renli ojelerin bir arada kullanılması ve yanı sıra bazı tekniklerin uygulanmasıyla, son derece basit, hızlı ve kolay bir şekilde eşsiz tırnak desenlerine sahip olabiliyorsunuz.

Nail art teknikleri

Nail art konusunda ki en önemli ayrıntı, doğru oje renklerinin seçilmesidir. Bazı desenlerde zıt renkler kullanarak etkileyici bir görünüm elde edilebildiği gibi, bazı desenlerde ise uyumlu renk ojelerin bir arada kullanılması önem kazanıyor. Genelde açık renk zeminlerin üzerine uygulanan diğer renkler ya da, altın sarısı gibi güçlü kaplama özelliği bulunan zemin ojelerin üzerine çeşitli çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Aslında bu konuda da hiçbir sınır yok, hayal gücünüz ve yetenekleriniz doğrultusunda eşsiz şekiller meydana getirebilirsiniz.

Basit bir sünger parçasını kullanarak, çok çeşitli desenler elde etmeniz mümkün. Zemin rengi olarak seçtiğiniz ojenin üzerine, tırnaklarınız ölçüsündeki küçük sünger parçalarına sürdüğünüz farklı renk ojelerle muhteşem desenler elde edebilirsiniz. Ya da tırnaklarınız ölçüsünde ki kağıt parçalarının üzerine, oje sıçratabilir ve bunu tırnaklarınızda ki zemin renginin üzerine uygulayabilirsiniz. Nail art konusunda ki en güzel örneklerden biri olan deniz dalgası deseni, bu kolay yöntemle basitçe hazırlanabiliyor.

Yarı saydam bantlar, flaster olarak da biliniyor, çeşitli desen çıkarabilecek uca sahip materyaller, gazeteler, dergi sayfaları ve hemen her şey tırnak deseni oluşturma konusunda yardımcı malzemeleriniz hale gelebiliyor. Tamamen sizin hayal gücünüz ve yeteneklerinizle sınırlı olan Nail art gün geçtikçe daha fazla yayılan bir ivmeye sahip. Ülkemizde de çok yoğun ilgi gören tırnak desenleri hakkında, çok çeşitli tekniklerle ilgili bilgilere internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Kolay ve basit uygulama teknikleriyle, etkileyici desenlere sahip tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir