Bir kadın içi dış görünümünde her zaman arzuladıkları ışıltı ve zarafeti etkin biçimde yakalayabilmesine yardımcı olan kozmetik ürünleri büyük önem taşır. Ancak ne kadar sık ve ne kadar yoğun kullanırsa kullanılsın kozmetik ürünleri zamanla özelliklerini yitirebiliyor. Böyle bir durumda kullanılamaz hale gelen kozmetik ürünlerini çöpe atmak istemeyenler için alternatif yöntemler bulunuyor. Kurumuş ojede bu konuda en fazla sorun yaşanan kozmetik ürünlerinden birisidir. Kurumuş oje çöpe atılmamalıdır. Çünkü sadece birkaç küçük müdahale ile ilk günkü kadar kaliteli ve dayanıklı bir şekilde kullanılabilir duruma getirilebilmesi mümkündür.

Her oje açıldığında raf ömrü önemli oranda kısalır ve kısalmaya da devam eder. Hava ile temas eden oje içerisindeki maddeler buharlaştığından, oje artık eskisi gibi pürüzsüz bir görünüme sahip olmaz. Böyle bir durumda ojeyi yeniden eskisi gibi kaliteli ve dayanıklı bir şekilde kullanabilmek için yapılabilecek çok basit bir işlem bulunuyor. Bu işlem sayesinde kurumuş oje için yeniden sıvı formunu geri kazanması sağlanabilir. Dolayısı ile çok az kullanmış olmasına karşın kuruyan ojenin boşa gitmemesi sağlanmış olur.

Kuruyan Oje Nasıl Açılır?

Kurumuş oje çözmek için tıpkı tırnaklarda olduğu gibi oje çıkarıcılardan yardım alınabilir. Özellikle aseton sayesinde kurumuş olan ojenin yeniden yumuşamasını ve daha canlı bir görünüm kazanmasını sağlamak mümkündür. Kurumuş ojeyi çözmek için asetonu kullanmak mümkün olsa da uygun miktarda kullanmaya dikkat edilmelidir. Çünkü aksi halde kuruyan ojenin içerisindeki etken maddelerinin önemli oranda yitirilmesine neden olur. Böyle bir durumda kurumuş oje açılsa bile eskisi gibi tırnaklarda hoş durmayacak ve istenen sonuçları vermeyecektir. Bu nedenle kurumuş ojeler için aseton kullanırken mutlaka birkaç damlada öteye gidilmemesi gerekir. Bunun içinde bir kağıt havlu parçası üzerine biraz aseton dökülmelidir. Daha sonra oje şişesinin içerisine 3-4 damla kadar kağıt havlu sıkılarak, aseton damlatılmalıdır. Damlatma işleminin ardından oje şişesinin kapağı kapatılarak, biraz çalkalanmalıdır. Bu şekilde oje yeniden tırnaklara en kaliteli şekilde sürülebilir kıvamı geri kazanır. Dolayısı ile kuruyan ojeler nedeniyle sık sık oje masrafı yapmak durumunda kalınmamış olur.

Etiketler:
Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir