Kalıcı ojeler tırnaklar uzayana kadar kullanılabilirler. Tırnaklar uzadıktan sonra ojenin sürüldüğü yerden itibaren tırnak yüzeyi görüneceği için çirkin bir görünüm oluşabilir. Bu nedenle kalıcı oje ne kadar dayanır sorusunun cevabı olarak genellikle on ya da on beş gün denilebilir. Maksimum iki haftalık süreçten sonra tırnaklar zarar görmediyse, kırılma ya da bozulma meydana gelmediyse kalıcı ojeler kullanılmaya devam edilebilir.

Kullanım süresinin dolduğunu düşünüyorsanız ojeleri yaptırdığını güzellik merkezine ya da uygulama konusunda deneyimine güvendiğiniz bir kuaföre giderek yeniden kalıcı oje uygulamasını yeniletebilirsiziniz. Ya da tırnaklarınızın nefes almasını istiyorsanız kalıcı ojelerin çıkartılmasını isteyebilirsiniz.

Kalıcı ojeler el tırnaklarında daha kısa süreli kullanılırken, ayak tırnaklarında daha uzun süreli kullanılabilmektedir. Bunun nedeni ise ellerin sürekli suyun içerisinde olmasıdır. Her an elleri yıkamak durumunda olduğumuz için her ne kadar tırnaklarımızdaki kalıcı oje bile olsa kullanım ömrü kısalır. Özellikle sıcak su altında uzun süre kalan kalıcı ojelerde bozulma görülebilir.

Kalıcı oje ne kadar dayanır ? Kullanımı nasıl olmalıdır ?

Uygulamanın uzun süre dayanıklı olabilmesi için dikkatli bir şekilde konusunda uzman birinin yapmış olması gerekir. Kalıcı oje dayanıklı olsa bile kullanan kişinin de özenli ve dikkatli davranması gerekmektedir. Tırnakların kırılmasına sebep olacak sert darbelerden kaçınmalıdır. Bu gibi durumlarda tırnakların korunması önemlidir. Çünkü çizilen ya da herhangi bir şekilde zarar gören kalıcı ojeler hava almaya başlayacakları için kullanım ömürleri kısalacaktır. Aynı zamanda tırnakların üzerinde varken hiçbir şekilde tırnaklar törpülenmemelidir. Tırnak yüzeylerinde oje varken tırnakları törpülemek tırnakların daha çabuk ve hızlı bir şekilde kısılmasına yol açar. Bu nedenle tırnak uçlarını dahi törpülemek sakıncalıdır. Tırnak uçlarını törpülemek kalıcı ojenin uç kısımlardan hava alması anlamına gelir.

Kalıcı oje kullanırken tırnaklarınız uzadıysa ve oje ile tırnağınız arasında boşluk görünüyorsa ya da tırnaklarınızın törpülenmeye ihtiyaçları varsa evde hiçbir müdahalede bulunmayın. Çünkü evde yapılan işlemler tırnaklara zarar verebilir. Kalıcı oje çıkartma işlemi için mutlaka yaptırdığınız yere ya da güvendiğiniz bir güzellik merkezine giderek uygulamayı yeniletebilirsiniz.

Kalıcı oje ne kadar dayanır sorunuza umarım bu yazım ile cevap bulabilmişsinizdir.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir