Kalıcı oje uygulamasına başlanmadan önce tırnaklara manikür yapılması gerekir. Manikür yapmak kalıcı oje uygulamasının yapım aşamasını kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda kalıcı ojenin kesinlikle parmak kenarlarında kalan etlere temas etmemesi gerekmektedir. Manikür ile temizleme işleminden sonra kalıcı oje nasıl yapılır sorusunun cevabına geçebiliriz.

Manikür işleminde el ve ayak parmaklarındaki etleri temizlettik. Ama temizlik işlemi burada bitmiyor. Kalıcı oje sürülmeden önce el ve ayak parmaklarında ki nem ve yağdan da arınmak, kurtulmak gerekiyor. Bunun için kalıcı oje yapan merkezler özel solüsyonlar kullanarak hem nemin hem de yağın aynı anda temizlenmesini sağlayabiliyorlar. Kalıcı oje yapımının olmazsa olmazı olan bu işlem, kalıcı ojenin tırnaklara daha sağlam bir şekilde tutunmasına olanak tanıyacaktır.

Daha sonra ise ilk tabaka oje tırnağa uygulanır. Ayak ve el parmakları kuruma süresi boyunca ayrı ayrı UV ışın cihazının altında bekletilerek kalıcı ojenin sabitlenmesi sağlanır.

Her kat uygulanan kalıcı oje için, sürüldükten hemen sonra altmış saniye süre boyunca UV ışın cihazı altında bekletmek gerekir. Fakat bu bekletme süresi ojenin rengine göre en çok üç, en az iki katı olacak şekilde uzatılabilir.

Kalıcı oje nasıl yapılır sorusuna cevap bulduktan sonra tırnak uçlarına french yapılması istenir ise bu işlem içinde tırnaklar ayrıca UV ışın cihazı altında yeniden altmış saniye boyunca tutulmalıdır.

Kalıcı oje sonrası cila uygulaması ;

Kalıcı oje istenildiği şekilde yapıldıktan sonra son aşama olan cila işlemi de uygulanır. Cila yapıldıktan hemen sonra yeniden sabitlenmesi için altmış saniye boyunca tırnaklar UV ışın cihazına tutulmalıdır. Bu işlemler sonunda ise tırnaklara özel bir solüsyon sürülür ve temizlenmesi sağlanır.

Genellikle el tırnaklarına uygulaması sıklıkla yapılan kalıcı ojeler, ayak tırnaklarına da rahatlıkla yapılabilirler. Tırnakların kalıcı ojeyi sürdükten hemen sonra UV ışın cihazında bekletilmesi gerektiği için bu uygulama biraz uzun süreli olabilir. Fakat normal ojeden çok daha rahat bir kullanıma sahiptirler. Kalıcı ojeler sayesinde gün boyu ojem bozulur mu diye düşünmek durumunda kalmayacaksınız. Üstelik UV ışın cihazı kullanıldığı için işlem sonrası ojelerde herhangi bir bozulma ya da bulaşma görülmez.

Umarım Kalıcı oje nasıl yapılır sorunuza bu yazımda cevap bulabilmişsinizdir.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir