Kalıcı ojeler normal ojelerden çok daha kullanışlı ve şık bir tasarıma sahip oldukları için son zamanlarda oldukça tercih edilirler. Fakat tırnaklar uzamaya başladığı zaman kalıcı ojeler ve tırnaklar arasında boşluk meydana gelir. Bu boşluk çirkin bir görünüme yol açar. Bu nedenle kalıcı ojelerin tamamen çıkartılması ya da yenilenmesi gerekmektedir. Bu konuda kalıcı oje nasıl çıkarılır, kalıcı oje nasıl çıkar sorularınızın yanıtı olmak için buradayız.

Kalıcı ojelerin tamamı özel olarak jel malzemeler kullanılarak yapılır. Bu nedenle UV ışın cihazına maruz bırakarak ojeler kolaylıkla kalıcı ve sağlam hale getirilebilir. UV teknolojisi yardımı ile yapılan kalıcı ojeler uzun süreli kullanıma uygun olurlar. Kalıcı olarak maksimum olarak dört hafta kadar kullanılabilirler. Kullanım süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de dört hafta sonunda gittikçe uzayacağı için çirkin bir görüntü oluşabilir.

Kalıcı oje evde yapamayacağınız gibi yaptırdıktan sonra ev ortamında da kalıcı oje nasıl çıkarılır sorunuza cevap mümkün olmayacaktır. İçeriğinde özel bir jel mevcut olan kalıcı ojelerin çıkartılma işleminde de özel bir malzemeye gereksinim duyulur.

Kalıcı ojelerin çıkartılması için özel olarak üretilmiş sıvı solüsyonlar bulunur. Bu özel solüsyon bir bantın üzerine dökülür ve solüsyonlu bant tırnağın üzerine sarılır. Bant bu şekilde on ya da on beş dakika süre ile bekletilmelidir. Bu süre sonunda tırnak yüzeyinden kaldırılan solüsyonlu bantın tüm ojeyi sildiği görülecektir. Tırnak yüzeyinde ufak tefek kalan ojeler silinerek geçmiyor ise kazıma işlemi ile çıkartılır.

Zarar vermeden kalıcı oje nasıl çıkarılır ?

Kalıcı ojelerin doğal tırnaklara zarar vermemesi için mutlaka uzman ve güvenilir kişiler tarafından yapıldıklarına özen göstermelisiniz. Aksi durumlarda tırnaklar aşınabilir, daha kolay kırılabilir ve deformasyona uğrayarak kalıcı hasarlara görülebilir.

Fakat kalıcı ojelerin çıkartılma işlemi için bir yere gidecek zamanınız yok ise evde zahmetsiz ve zararsız bir yöntem de vardır. Bunun için öncelikle tırnak yüzeylerinizi törpülemelisiniz. Törpüleme işleminden sonra üzerine aseton döktüğünüz pamukları tırnaklarınız üzerine yerleştirerek kalıcı oje bulunan her bir parmağınızı alüminyum folyo ile kaplamalısınız. Bu şekilde beş dakika bekledikten sonra folyoları açarak geri kalan oje kalıntılarını da temizleyin. Eğer küçük oje lekeleri kaldıysa ucu sivri bir alet yardımıyla yumuşak hareketler ile ojeleri çıkartın. Son olarak tırnaklarınıza bakım yağı sürün.

Umarım bu yazım ile tırnaklarınıza zarar vermeden kalıcı oje nasıl çıkarılır sorunuza cevap olabilmişimdir.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir