Oje süren herkes için en önemli konulardan birisi de oje nasıl çıkarılır konusudur. Estetik ve kusursuz tırnaklara sahip olmak, her kadın için çok önemli bir konudur. El ve ayak bakımına hassasiyet gösteren kadınların, stillerini tamamlayacak ve aynı zamanda da başarıyla yansıtacak oje kullanımını oldukça yoğun şekilde tercih ediyor. Birbirinden farklı renklerin yanı sıra günümüzde özel şekil ve süslemeler içeren ojeler ile birlikte bayanların tırnaklarının kusursuz ve estetik bir görünüme sahip olması sağlanabiliyor. Tırnakların üzerini komple kaplayan ve özellikle de gündelik yaşantı içerisinde temas edilen sıvı ve diğer etkenlerle yıpranmayan ve çıkmayan ojeler ile birlikte bunların nasıl çıkartılacağı doğal olarak merak edilebiliyor. Tırnaklardaki ojelerin tahribata yol açmadan güvenle çıkartılması konusunda alternatif yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlerle tırnaklarınızı koruyarak, ojeleri tamamen çıkartabilirsiniz.

Asetonsuz oje nasıl çıkarılır?

El veya ayak tırnaklarındaki ojelerini çıkartmak isteyenler geçmişten beri bunun için ilk olarak aseton kullanmayı tercih ediyor. Ancak asetonun oluşturduğu yıpratıcı etkisi ve yanı sıra günümüzde kişisel bakımda ağırlıklı olarak doğal yöntemlere ilgi gösterilmesi asetonsuz oje nasıl çıkarılır şeklinde bir meraka yol açıyor. Aseton kullanmadan tırnağındaki ojeleri çıkartmak isteyenler sirke ve limon ikilisinin yanı sıra kastor yağı kullanabiliyor. Bu ürünlerin bir miktar pamuk üzerine ideal miktarda uygulanmasından, ojeli tırnaklara hafif masaj uygulamaları ile ojenin çıkartılabilmesi mümkündür. Böylelikle tamamen doğal bir şekilde ojeleri çıkartırken, tırnak bakımı da yapılmış olur. Tırnaklarda hiçbir tahribata yol açmadan en uzun süreli kalıcılığa ve dayanıklılığa sahip olan oje türlerini dahi güvenle tırnaklarınızdan çıkartılabilmeniz mümkündür.

Aseton bulunmadığı veya kullanılmak istenmediği takdirde alternatif olarak diş macunu kullanımı da gerçekleştirilebilir. Diş macunu yine pamuk üzerine sıkılarak uygulanabilir. Ancak günümüzde piyasada bulunan her diş macununun oje çıkartma konusunda başarılı olmadığını unutmamak gerekiyor. Bu tip alternatif yöntemlerle oje nasıl çıkarılır sorusu için zaruri olarak aseton kullanımı önerilerinden kurtulabilmek mümkün oluyor.

Simli oje nasıl çıkartılır?

Ojelerin tırnaklarınızda oluşturduğu kusursuz görünümü daha özgün ve daha estetik bir forma kavuşturan simli ojeler, son yılların en popüler trendleri arasında yer alıyor. Simin ışıltılı görselliğini bakımlarını yaptığınız tırnaklarınızın kusursuzluğu ile buluşturan simli ojelerle tırnaklarınızda ve dolayısıyla elinizde göz alıcı bir şıklık yakalayabilirsiniz. Sim içeren bileşenleri dolayısı ile oje nasıl çıkarılır sorusu için ilk yanıt olan aseton ve pamuk ikilisi ne yazık ki bu aşamada etkili olmuyor. Simli oje uyguladığınız tırnağınızdaki pamukla çıkartılabiliyor olsa da simler tırnaklarda kalmaya inat eder. Bu nedenle de pek çok kişi tırnaklarını kazımayı tercih ediyor ki bu durumda tırnakların görünümünde ve tırnak sağlığında ciddi risklere mahal verebiliyor.

Simli oje nasıl çıkarılır için pratik bir yöntem bulunuyor. Yine aseton ve pamuk ikilisini kullanırken, bu denkleme folyo da giriyor. Simli oje bulunan tırnağınıza asetonu döktükten sonra pamukla çevreleyip, üzerini folyoyla tamamen kapatın. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra folyoyu kaldırarak, tırnaktaki simli ojeden tamamen kurtulabilirsiniz.

Koyu renk oje nasıl çıkarılır?

Açık tonlardaki ojeleri çıkartmak kolay ama koyu renk oje çıkartmak nispeten daha zordur. Koyu renk oje nasıl çıkarılır merak edenler için sıcak suyun etkileşiminden yararlanılabilir. Özellikle bir kase sıcak su içerisine bir miktar karbonat ilave ettikten sonra koyu renk oje bulunan tırnaklarını su içerisine sokarak, 1-2 dakika kadar bekleyip, koyu renk ojeleri yumuşatabilirsiniz. Böylelikle çok kolay bir şekilde parmaklarınızda koyu tonlardaki ojeleri tamamen çıkartabilirsiniz. Üstelik bu şekilde koyu renk ojeleri çıkartmak için tırnaklarınızı fırçalama ve kazıma gibi ciddi tahribata yol açabilecek olumsuz durumları da yapmak zorunda kalmazsınız. Tırnaklarınızın sağlığını korumak ve estetik görüntüsünü bozmamak için mutlaka kullandığınız ojeye göre uygun olan doğal oje çıkartma yöntemleri kullanmanız çok önemlidir. Böylelikle ne kadar sık oje kullanılır ve oje değiştirirseniz değiştirin fark etmeksizin tırnaklarınızın her zaman sağlıklı kalmasını ve estetik görünümünün bozulmamasını sağlayabilirsiniz. Doğal yöntemlerle tırnaklarınızdan ojeleri çıkartırken tırnaklarınızı dinlendirebilir, yenilenme için ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri de almasını sağlayabilirsiniz. Bu yüzden oje çıkartmak için uygun olmayan ve zorlayıcı yöntemleri kullanmaktan mümkün olduğunda kaçınmaya özen göstermeniz çok önemlidir.

Umarım bu yazımla oje nasıl çıkarılır sorularınıza cevap olmuşumdur. Tüm aklınıza takılan soruları yorumlar üzerinden bana iletebilirsiniz.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir