Zarif ve narin ellere ışıltı katan ojeyi sürmek için her zaman bol bol vakit olmayabiliyor. Sürmek oldukça zaman alan bir işlem olduğu gibi sürdükten sonra bir süre kurumasını da beklemek gerekiyor. Ancak çoğu zaman bunun için vakit bulunamayabiliyor. Acil şekilde dışarıya çıkmak durumunda kaldığında ojesiz dışarıya çıkmak istemeyen bayanlar için birbirinden pratik hızlı oje kurutma yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemler sayesinde ojenin kuruma sürelerini önemli oranda düşürebilme imkanı bulunuyor. Doğru yöntemlerle oje sürdükten sonra kuruması için uzun süreler beklemeye gerek bulunmuyor.

Buzlu Su ile Kurutma Yöntemi

Kısa sürede ojesinin kurumasını isteyenler için en çok tavsiye edilen hızlı oje kurutma yöntemlerinden birisi de buzlu su kullanımıdır. Soğuk oje üzerinde sertleşme etkisi oluşturarak, kuruma sürecini hızlandırır. Buzlu su kullanarak ojeyi kısa sürede kurutabilmek için buz kullanılabilir. Bu işlem için bir kase içerisine bol miktarda buzlu su doldurulmalıdır. Daha sonra 1 ile 2 dakika kadar süreyle parmakların bu su içerisinde kalması sağlanmalıdır. Bu şekilde ojenin çabuk kuruması sağlanabilir. Hatta alternatif olarak buzdolabının derin dondurucu kısmı da bu işlem için kullanılabilir.

Fön Makinesi ile Kurutma Yöntemi

Kısa sürede oje kurutma işlemi için kullanılabilecek basit ve etkili yöntemlerden birisi de fön makinesi kullanmaktır. Her kadının evinde mutlaka bulunan kozmetik teknolojilerinden birisi olan fön makinesi sayesinde ojeler kısa sürede kurutulabiliyor. Fön makinesi ile hızlı oje kurutma yöntemi çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Fön makinesinin en düşük ayarına getirilmesinden sonra oje sürülen tırnakların üzerine uygulanmalıdır. Bu şekilde sürülen ojenin çok hızlı bir şekilde kuruyarak, size önemli bir zaman tasarrufu sağlaması mümkün olur. Ancak fön makinesi ile hızlı oje kurutabilmek için kesinlikle sıcak ayarın kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü yüksek sıcaklık değerleri ojenin hızlı kurumasından ziyade daha geç kurumasına neden olur. Sıcaklık ojenin gevşemesine ve yumuşamasına neden olur. En düşük ayarda kullanıldığında fön makinesinin sadece hava efektinden faydalanılır. Böylelikle tüm sıvı formdaki ürünlerde olduğu gibi ojede de çok kısa zaman dilimleri içerisinde tamamen kuruma etkisi oluşturulabilir.  

Etiketler:
Kategori: Blog