Kadınlar için en önemli güzellik unsurlarından biri olan bakımlı tırnaklar, gündelik yaşamın dinamikleri içerisinde çoğunlukla ihmal edilmek zorunda kalınan bir bakımdır. Takma tırnak olarak da bilinen tırnak türleri, bu soruna kalıcı çözüm oluşturmak isteyen herkes için benzersiz avantajlar oluşturuyor. Farklı türleri bulunan protez tırnaklar arasında akrilik tırnak son derece kolay uygulanabilen, doğal bir görünüm sağlayan ve aynı zamanda da yüksek dayanıklılığa sahip türlerden biridir.

Güzellik merkezlerinde uygulanan akrilik tırnakları, gerekli malzeme, uygulama becerisi ve zaman ayırarak evlerde de uygulama şansınız bulunuyor. Tırnaklarınızın nefes almasını sağlayan özel yapısı, sağlığınıza ve tırnaklarınıza herhangi bir yan etki oluşturmadığı gibi, örneğin tırnak yeme alışkanlığınızdan da kurtulmanızı sağlayan etkili bir yöntemdir. Protez tırnak, tırnak yeme alışkanlıkları olan ya da tırnak sağlığında sorun olanların da yaşam kalitesini yükselten bir çözüm sağlıyor.

Estetik bir görünüm, bakımlı ve sağlıklı tırnaklara sahip olabilmek,

uzun süreli bir şekilde tırnaklarınızla uğraşmak zorunda kalmamak için jel tırnak ya da akrilik tırnak gibi protezleri kullanmanız uzmanlar tarafından da öneriliyor. Şampuan, temizlik malzemeleri, havuzlardaki klor, deniz suyu gibi dış etkilere karşı dayanıklı olan bu protez tırnaklar, 6 aya kadar süren ömürlere sahip. Bu süre sonunda veya istediğiniz zaman, gerekli solüsyonu kullanarak kolayca protez tırnağı çıkarabilme şansına da sahipsiniz.

Oje sürerek şekillendirdiğiniz tırnaklarınızın kütikül yağı ile yumuşatmanız ve ardından yeniden kütikülleri şekillendirmeniz gerekiyor. Ardından primer yardımıyla tırnaklarınızda kalan tozlar ve kirleri temizleyin. Bu işlemin ardında hazırladığınız akrilik solüsyonu, fırça yardımıyla ağır hareketlerle tırnaklarınıza uygulamanız gerekiyor. İstediğiniz uygulamayı gerçekleştirdikten sonra temizliğini yapıp Top Coat sürmeniz yeterli oluyor. Güzellik merkezlerinde uzmanların hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebildiği akrilik tırnak uygulaması, sabır ve beceri isteyen bir uygulama türü. Evde kişinin kendisinin yapması için, sabırlı ve hassas bir şekilde zaman ayırması gereklidir. Bununla birlikte uzun süreli ve kalıcı bir çözüm oluşturduğu için, başlarda zor gelse de kolaylıkla alışabileceğiniz bir bakım uygulamasıdır. Estetik görünüme sahip ve aynı zamanda bakımlı tırnakların oluşturduğu özgüvenle yaşam kalitenizi ciddi şekilde arttıran yeni nesil bir uygulamadır.

Kategori: Blog

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir